Oktay Usta’dan Fırında Sebzeli Kuzu İncik Tarifi

Malzemelerinin Listesi;

2 Tane Soğan
4 Tane Kuzu İncik
2 Tane Kırmızı Biber
2 Tane Kabak
2 Tane Köy Biberi
2 Tane Domates
2 Dal Taze Biberiye
2 Tane Defne Yaprağı
Zeytinyağı ile birlikte Karabiber ve Tuz

Hazırlanması:

Fırında sebzeli kuzu incik tarifini yapabilmek için, kuzu incikleri yıkayarak, bir tencereye almalıyız.

üstünü örtecek bir biçimde su doldurmaktayız. 2 tane defne yaprağı koymaktayız. Haşlanması için bırakmaktayız. Haşlamış olduğumuz kuzu incikleri ise yağlı bir kağıt serilmiş fırın tepsisi içerisine diziyoruz.

Kuzu inciklerini haşlamış olduğumuz et suyunu ise süzdürüp çorbalarımızda veyahut pilavlarımızda kullanmaktayız. Ayrı bir kısımda kabakların kabuklarını soyarak, uzunlamasına bir şekilde ikiye kesmekteyiz. Soğanları ise yanlama bir şekilde ortadan ikiye kesmekteyiz.

Domatesleri ise halka halka dilimlemekteyiz. Köy biberlerini ise uzunlamasına bir şekilde ikiye kesmekteyiz. Kırmızı biberleri ise uzunlama bir şekilde ikiye kesmekteyiz.

Dilimlemiş olduğumuz sebzeleri ise kuzu inciklerin hemen yanına dizmekteyiz. Taze durumdaki biberiye yapraklarını ise tepsinin içine koyuyoruz. Tuz ile karabiber serpmekteyiz.

Fırında sebzeli kuzu incik tarifi isimli yemeğimizin üst kısmına zeytinyağını da gezdirip düzgün bir şekilde döküyoruz. Hazır bir durumda bulunan yemeğimizi daha önceden ısıtılmış haldeki 180 derece sıcaklıkta olan fırında pişmesi için bırakmaktayız.

 

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*